http://www.astrolozka.cz/precese/index.php
Precese


KOMENTÁŘE K TÉTO SESTAVĚ

datum:  5.5.11 23:19 ip: 100.2.broadband10.iol.cz
od:  Axmannová
předmět:  precese
Precese je otáčení osy symetrie vůči pevnému bodu v prostoru. Vyplývá z toho, že rotační osa Země není pevná, ale přesouvá se kruhovým a zpětným způsobem a opisuje kužel s vrcholovým úhlem cca 47°. Z toho plyne neustálé přesouvání roviny rovníku vzhledem k rovině ekliptiky. Jarní bod se přemisťuje retrográdně a jedním znamením projde asi za 2 160 let neboli platónský měsíc.
V horoskopu nárůst precese (to je 1 stupeň na ekliptice za sedmdesát dva let a tedy 0,8333 obloukové minuty za jeden rok) spojuji s nárůstem životních zkušeností a možností vědomějšího rozvoje. Doporučuji vyzkoušet na solárních a transsolárních revolucích, v tranzitech s přesným aspektem v rozmezí konjunkce s nativní planetou bez precese a s precesí.

datum:  5.5.11 22:21 ip: cst-prg-29-231.vodafone.cz
od:  Jiří Blechta
předmět:  žádost o komentář k precesi
Předem děkuji za vyhotovení požadovaného.
1 - 2 (2)   1  POŠLETE SVŮJ KOMENTÁŘ (položky označené * jsou povinné)


jméno: 
e-mail: 
předmět*: 
komentář*: 
 

Zajímají nás všechny vaše názory a příspěvky, ohlasy kladné i ty negativní. Za obsah příspěvků nenese SERVER odpovědnost a vyhrazuje si právo mazat příspěvky vulgární, nenávistné, nezákonné, poškozující dobré jméno SERVERU nebo obsahující neplacenou reklamu a ty, které nijak nesouvisí s obsahem sestav. Děkujeme za pochopení.