Na Pražském zodiaku Slunce právě prochází ulicí: 

Lunární uzly

Datum a čas Vašeho narození
Den  Měsíc  Rok  Hodina (GMT)  Minuta    Pomoc
Zeměpisné souřadnice Vašeho narození
Délka (°) Šířka (°)   Pomoc   (Porodnice)
Datum pro výpočet
Den  1. Měsíc  Rok 
Váš výsledek odeslat na
E-Mail 

POPIS SESTAVY
Lunární uzly jsou abstraktní body, v nichž se protíná oběžná dráha Luny s ekliptikou. Pokud poblíž tohoto místa dojde k novoluní nebo úplňku, může dojít k zatmění Slunce (za novu - jsou-li v konjunkci Slunce, Luna a jeden z lunárních uzlů) nebo zatmění Měsíce (za úplňku - jsou-li v opozici Slunce a Luna a v konjunkci jeden z uzlů). Proto se tyto body nazývají Dračí hlava (severní, vzestupný uzel) a Dračí ocas (jižní, sestupný uzel). Drak symbolicky požíral Slunce, či Lunu, čímž působil zatmění. Oba body jsou k sobě v přesné opozici. Celým zvěrokruhem projdou za 18,6 roku retrográdním (zpětným) pohybem.
Indové považují lunární uzly za takzvané stínové planety a nazývají je Rahu (Dračí hlava) a Ketu (Dračí ocas). (viz. Slovník pojmů na ČAS)

Sestava ukazuje tranzity prvků horoskopu přes lunární uzly (Severní a Jižní lunární uzel) a lunárních uzlů přes prvky horoskopu. Po zadání dat pro výpočet nepřehlédněte možnost výběru období, které vás zajímá. Sestava zobrazuje také datum minulého počátku cyklu Node, pokud se ve sledovaném období právě uzavřel a započal nový cyklus.

Beta verze!

(Komentáře)     Úvodní strana | Poradna