Na Pražském zodiaku Slunce právě prochází ulicí: 


MILÍ PŘÍZNIVCI ASTROLOGIE, denní horoskopy najdete v levém menu nahoře. Ať se vám líbí, ať jsou k užitku.


ZNOVU OTEVÍRÁM PORADNU, PTEJTE SE. Uvidíme, jak to půjde

Zůstává také možnost osobní konzultace. Kromě setkání u stolu nad horoskopem, můžeme hovořit po skypu nebo telefonem. Jestli vás zaujal můj přístup k astrologii, ráda Vás objednám a udělám vše, abych vám prospěla.
Přeji vám všechno dobré.

vaše astroložka Ljuba Axmannová

Chcete-li položit dotaz, musíte se zaregistrovat a přihlásit. (Celkem 7934 otázek.)

wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: dobrý den, paní Axmannová, narodila jsem se 23. 04. 1980 ve 04.38 hod na Čeladné. Chtěla bych vědět, zda je v nejbližší
době pro mě vhodné vycestovat za prací nebo vyčkat a soustředit se na něco jiného. Děkuji.

odpověď: potřebovala bych znát Váš dosavadní život. Z aktuálních horoskopů usuzuji spíše na období připravenosti pro velmi dobrý a dlouhodobý partnerský vztah. LA (9.11.04)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: dobrý den,paní Ljubo, /Bohužel jsem v současné době v tíživé situaci - nevím jakou cestu zvolit pro zlepšení nefungujících vztahů a života.(Umělecké prostředí, Zahraničí,Práce v přírodě?)M.Pavel 17.4.1973 (00:40)Přerov Můžete mi poradit?

odpověď: z možností, které jste sám napsal – může to být cokoliv. Ale ať v cizině, ať vůči blízkým lidem, ať vůči přírodě – měl byste v současnosti být pozorný, naslouchající a následně tvůrčí. Máte ukázat, co ve Vás doposud dozrálo. Co jste nerozvíjel a jen spotřebovával – s tím dál zrovna nepočítejte. Pro porozumění souvislostem doporučuji konzultaci. LA (9.11.04)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: obry den pani Axmannova, rada bych se dozvedela, jaky je muj ascendent. Nechala jsem si zhotovit horoskop u dvou ruznych astrologu a pokazde muj ascendent byl jinaci (jednou v beranovi a jednou v rakovi) Narodila jsem se 15.4.1968 v Brne, presne v pet hodin rano.
Dekuji predem

odpověď: Nahoře máte svoji Nativitu. (počítáno pro 05:00SEČ programem Johannes 2.1, Ascendent 21Beran25) LA (1.11.04)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Přeji krásný den paní Axmannová, jmenuji se Michaela .., nar. 18.05.1978 v 16.55, mým největším přáním je mít co nejdříve miminko, chtěla bych Vás proto velmi poprosit zda byste mi nenapsala, zda u mě nějaké děti vidíte. A když ano, tak asi kdy. Můj manžel se narodil 26.03.1978.
Předem Vám děkuji za odpověď, na kterou budu netrpělivě čekat.

odpověď: Věřím, že v současnosti nejen toužíte po miminku, ale máte i pocit, že správně má být počato právě teď, paradoxně tím spíš, že podmínky zvenku asi nejsou nejlepší. Z mého pohledu (velmi úzkého, protože neznám Váš dosavadní život) není kam spěchat – máte spoustu ideálů, vybírejte z nich, jděte za nimi. Napětí časem pomine a budete mít možnost přivést dítě do prostředí pro něj opravdu připraveného. LA (21.10.04)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: dobrý večer, vážená paní Axmanová, líbí se mi Váš, jak to vnímám já, poctivý přístup k astrologii. Dost uvažuji o tom, že bych si u Vás nechal zhotovit rozbor nativního horoskopu. Trochu mi v tom brání vzdálenost, jsem ze Slavkova u Brna a fakt, že jsem nezaměstnaný. Můžete se prosím trošku zahledět do mého horoskopu a naznačit, co bych mohl udělat se svojí nervozitou, neklidem, někdy neuvěřitelným vnitřním napětím. Vím, že to je vlastně dar, který mě má nenechat ustrnout, že je to asi projev energie která je asi u mě dost dušena a chce se projevit. Snad mnoho řeknu tím, že dost času trávím doma "za pecí". Oslovuje mě hrozně moc věcí a od mládí mě velmi přitahovaly esoterní nauky a poznávání hlubších rozměrů života a bytí. V poslední době mě začala přitahovat antroposofie a vnímám stále silnější potřebu vzdělávat se ve vědeckých oborech. Problém je ovšem v nedostatku sebedůvěry, nějak se uplatnit. Mám velkou potřebu nějak se smysluplně projevit nějakým spůsobem tvořit.
Narodil jsem se 6.12.1977 asi v 16:20 ve Vyškově.
Předem Vám moc děkuji. Karel

odpověď: Máte zpoza pece vylézt, nebát se nesouhlasu a svoje názory tříbit ve společnosti sobě podobných. Vlastní napětí sdílet s těmi, kteří hledají tak jako Vy. Přecitlivělost vůči společnosti jako takové může odbourat společnost (názorově) blízkých lidí.
A ještě: můj přítel ovšem říká: cvičit, meditovat…- dodávám: to lze jistě i „za pecí“.
(Pokud jde o konzultaci, vzdálenost od Prahy a Vaši nezaměstnanost: třetinová sleva Vám může zaplatit jízdenku sem i zpět – pokud se odhodláte.) LA (21.10.04)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: mohla byste mi prosím zjistit, jaký je můj ascendent?Nevím jak to spočítat.Narodila jsem se 13.11.1985 v Českých Budějovicích v 16:25.Děkuji!

odpověď: Ascendent Nativity je 23st. Býka 42min.
Přidávám Sabiánský symbol Vaší Nativity:
ZLATÁ HOREČKA ODTRHÁVÁ LIDI OD JEJICH RODNÉ HROUDY (vášnivé hledání nových hodnot, které, na jakékoli úrovni, slibují bohatší život)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: jsme s manželem už osum let a nedaří se nám mít miminko.CHTĚLA BYCH VĚDĚT, JESTLI V HOROSKOPU NĚJAKÉ DĚTI MÁM ?
Pak s manželem podnikáme a také se nám moc nedaří i přez veškerá úsilí...zadaří se???
Připletl se mi do života jiný muž s kterým jemi moc dobře,ale nevím co to pro mne znamená.Mám pocit ,že jsem na křižovatce a pořád se neukazuje nic zásadního ,co by mě donutilo k činům a ke změně.Jsem narozená 4.11.1973- manžel 18.4.1974 DEKUJI Romana

odpověď: máte v horoskopu spoustu síly, která je možná Vašemu (citlivému) muži nadbytečná.
Je Vaším úkolem ne vládnout, ale řádně spravovat.
Jestli jsem Vás nerozlobila, pak ještě:
v životě jste na mnoha křižovatkách už byla, jako každý z nás. Ohlédnutí a porozumění tomu, co jsme třeba už odložili, může významným způsobem ovlivnit další kroky v životě. Přeju Vám i Vašemu muži všechno dobré. LA (20.10.04)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Dobry den pani Axmannova, chtela bych se Vas zeptat, jak se bude vyvijet ma pracovni situace - zda a kdy dojde ke zmene zamestnani, popripade v jakem oboru bych se mela realizovat, aby mi prinesl dusevni ifinancni uspokojeni.
Narodila jsem se 19.4.1976, v 15:00 v Písku.
Dekuji za odpoved Sarka.

odpověď: Žijete teď období počátku druhého cyklu planety Saturn. Je důležité uvědomit si souvislosti dosavadního života, který má být základem pro život na vlastních nohách, kdy máme zodpovědnost nejen sami za sebe, ale máme být schopni i spoluzodpovědnosti. Nemůžu Vám napsat co byste měla dělat, protože se svým potenciálem (zachyceným v Nativitě) jste prožila už právě jeden celý saturnský cyklus: něco jste rozvíjela, něco možná ne, máte životní zkušenosti, na těch je třeba stavět. Tomu co je a bude, vždycky něco předcházelo. Planetární cykly jsou dobrým průvodcem – ukazují zastávky v životě, které odpovídají životním událostem. Sama můžete rozmotat v čem se nevyznáte, chce to ale podle mého názoru osobní konzultaci.LA (20.10.04)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Jsem podnikatelka a chtěla bych se zeptat jak to bude s mou firmou vypadat v nejkratší době.Narodila jsem se 1.7.1958 děkuji...

odpověď: Finanční poradenství, resp. možnosti a perspektivy firmy jsou věcí osobní konzultace, ke které je třeba také čas a místo Vašeho narození a data týkající se firmy. LA (14.10.04)

poznámka: v komentářích k osobnostem encyklopedie je možné listovat.
Dole na úvodní straně (u osobnosti, horoskopu a komentáře) máte možnost v pravém horním rohu zadat den a měsíc narození (od 1.5.). U několika dní komentář chybí, zřejmě se k nim dostanu až v "druhém kole". Budu ráda za vaše připomínky a nápady. LA (1.10.04)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Dobrý den, čas od času si kromě Vašich příspěvků na fóru ČAS čtu i to, co publikujete na Vašich stránkách. Mám pár otázek - je na těchto stránkách někde k nalezení cosi jako archiv starých zpráv (osobnosti na každý den s komentáři...)? Nějak jsem to nenašel a určitě by bylo přínosné si to projít. Hodně mě totiž zaujalo Vaše povídání o tom, jak s těmito neúplnými nativitami nakládáte a hlavně jak je sledujete v kontextu lunačních cyklů. Nejzajímavější mi přišlo to, že intenzivně sledujete to, nad čím jsem už přemýšlel, tedy případy, kdy se některá z planet lunačnímu cyklu vyhne nebo když je naopak v některém cyklu potkána vícekrát. Vždycky mi vrtalo hlavou, co to znamená, možná by nebylo od věci u nativit, kterými se zabývám, tyhle záležitosti začít sledovat. Vůbec mě celkem přitahuje sledovat rozdělení planet v lunační fázi a mrzí mě, že jsme se tomu zatím věnovali spíš teoreticky. Tedy jakékoli Vaše zkušenosti (nebo náměty) přivítám. Chtěl jsem si to alespoň zkusit ověřit na oněch osobnostech z dnů p

A další věc, která mě zaujala, je sledování stálic. Taktéž by mě zajímaly zkušenosti, neboť si myslím, že to do budoucna může být zajímavé téma k rozvíjení astrologie ke galaktickým rozměrům, zatím mi ovšem bohatě stačí prvky, se kterými se pracuje běžně, to jen tak časem.

A těším se na Vaše další příspěvky na fóru, mluví mi obvykle tak nějak z duše a pojmenují nepojmenované.

Díky a přeju hezké dny příští. Jiří Kysilka

odpověď: Pane Kysilko, dík za dotaz.
Archiv zatím není – nejdřív nebylo proč, ale teď už je to kolem 150 komentářů – archiv bude brzy.
Mám několik poznámek (zatím to tak vidím):
1) planety, přes které Luna v průběhu jednoho svého cyklu nepřejde, mají prožíváním (pro toto období) větší vztah k postavení v Nativitě, planety „potkané“ Lunou 2x nutí k posunu.
2) Významná je rychlost planet v jednotlivých lunačních cyklech (mám stále na mysli sekundární direkce – Nov před narozením), kde ukazuje na „rychlejší“ a „pomalejší“ generace.
3) Planeta, která je v Nativitě v konjunkci se stálicí se dostává do nepřehlédnutelných postavení po celý vnitřní život (to souvisí s připraveností/nepřipraveností vůči aktuální nabídce zvenku).
4) Můj názor, že Černá Luna význam pro astrologii má, zůstává ve stejné podobě: je to místo v horoskopu, které při aktivaci tranzity (aspekty do ½ stupně) je tím, čím je člověku svědění: buď místo správně ošetří nebo se škrábe nevědomky tak dlouho, že bolák či co horšího skutečně vznikne - a s ním i potřeba léčby.
5) Při rektifikaci za pomoci Sabiánských symbolů je třeba uvažovat aktuální věk, kdy člověk, ať chce nebo ne, vnímá symboly současnýma očima. Je možné, že symboly, které nás oslovují, jsou až ty následující po skutečně náležejících Nativitě.
6) Nevýrazný Nov před narozením – výrazná Nativita, člověk by měl pracovat na rozvinutí zadání Novu.
7) Nevýrazný Nov – nevýrazná Nativita – člověk má sklon spíše se životem nechat unášet – měl by to vědět.
8) Výrazný Nov – výrazná Nativita – měl by se dozvědět o zadání Novu a zpřesnit svoji životní cestu.
9) Výrazný Nov – nevýrazná Nativita – člověk má větší prostor pro vlastní vědomý rozvoj bez podmíněnosti pracovat přímými činy pro společnost.

Sama jsem zvědavá, jak na to, co jsem Vám tu napsala, budu za čas pohlížet.
Přeju Vám spoustu krásy a dobrodružství s astrologií. LA (20.9.04)

strana 399-390 | 389-380 | 379-370 | 369-360 | 359-350 | 349-340 | 339-330 | 329-320 | 319-310 | 309-300 | 299-290 | 289-280 | 279-270 | 269-260 | 259-250 | 249-240 | 239-230 | 229-220 | 219-210 | 209-200 | 199-190 | 189-180 | 179-170 | 169-160 | 159-150 | 149-140 | 139-130 | 129-120 | 119-110 | 109-100 | 99-90 | 89-80 | 79-70 | 69-60 | 59-50 | 49-40 | 39-30 | 29-20 | 19-10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1 | 0 | Archiv

Novější dotazy  |  Starší dotazy 

Zpět  Přihlašte se  Registrujte se 

Astroložka

Propagujte i svojí stránku